bvk-facebook bvk-instagram bvk-youtube
SK HU EN
BVK-lines

Articles

entry.imagesForClanky.one().title Pešie lávky 22. January 2018

Ako ste si už isto všimli naša práca je veľmi rôznorodá a čelíme mnohým výzvam. Tentokrát ňou boli pešie lávky pre hotel Dolphin v Senci.

Našou úlohou bolo navrhnúť konštrukciu, ktorá je čiastočne samonosná. Problematikou totiž bolo, že lávky mali slúžiť na prepojenie už existujúcich objektov, ktoré pôvodne neboli navrhnuté pre tak vysoké zaťaženie. V neposlednom rade sme museli dbať aj na estetické požiadavky návrhu.

Problematiku sa nám podarilo vyriešiť pomocou rektifikačných lán, ktoré lávku odľahčujú, a tým znižujú veľkosť zaťaženia pôsobiacu na konštrukcie existujúcich stavieb. Lávky sú však na oboch koncoch pripojené k budovám.

Výsledným návrhom je priehradová oceľová konštrukcia podopretá piliermi prečnievajúcimi nad horizontálnu časť lávky. Stabilita a kompaktnosť konštrukcie je zavŕšená už spomínanými rektifikačnými lanami.

Ako vidíte správne fungujúca konštrukcia nemusí byť vždy všedná. Nebojte sa experimentovať a zhmotnite i vaše najodvážnejšie námety. Veď tak sa rodia tie najveľkolepejšie stavby a to robí náš odbor krásnym. Neváhajte nás kontaktovať Vašimi nápadmi a spoločnými silami vytvorme opäť niečo impozantné.

Back