Konštrukcie
Autor: BVK-PRO
Dátum pridania: 14.09.2023

PEŠIE LÁVKY

blog image

Ako ste si už isto všimli naša práca je veľmi rôznorodá a čelíme mnohým výzvam. Tentokrát ňou boli pešie lávky pre hotel Dolphin v Senci.

Našou úlohou bolo navrhnúť konštrukciu, ktorá je čiastočne samonosná. Problematikou totiž bolo, že pešie lávky mali slúžiť na prepojenie už existujúcich objektov, ktoré pôvodne neboli navrhnuté pre tak vysoké zaťaženie. V neposlednom rade sme museli dbať aj na estetické požiadavky návrhu.

Problematiku sa nám podarilo vyriešiť pomocou rektifikačných lán, ktoré lávku odľahčujú, a tým znižujú veľkosť zaťaženia pôsobiacu na konštrukcie existujúcich stavieb. Lávky sú však na oboch koncoch pripojené k budovám.

Výsledným návrhom je priehradová oceľová konštrukcia podopretá piliermi prečnievajúcimi nad horizontálnu časť lávky. Stabilita a kompaktnosť konštrukcie je zavŕšená už spomínanými rektifikačnými lanami.

Ako vidíte správne fungujúca konštrukcia nemusí byť vždy všedná. Nebojte sa experimentovať a zhmotnite i vaše najodvážnejšie námety. Veď tak sa rodia tie najveľkolepejšie stavby a to robí náš odbor krásnym. Neváhajte nás kontaktovať Vašimi nápadmi a spoločnými silami vytvorme opäť niečo impozantné.

bvk-pro bvk-pro bvk-pro

Zdielať článok:
FB IN

AKTUALITY Z NÁŠHO SVETA

Buďte vždy informovaní o najnovších trendoch a tipoch v oblasti statiky a v stavebnom priemysle.
Všetky články

ODOBERAJTE
NÁŠ NEWSLETTER

A zostaňte informovaní ohľadom noviniek z nášho sveta
Vytvorené digitálnou agentúrou Wink & Nod
www.bvk-pro.com © 2023